Działalność pożytku publicznego

W szerokim zakresie działamy na rzecz rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Założony przez nas Amatorski Klub Sportowy „Ramię w Ramię” zrzeszający 26 dorosłych członków klubu stał się ogromną inspiracją dla dzieci i młodzieży. W lipcu br. nasza seniorska drużyna uczestniczyła w swoim pierwszym turniej o „Puchar Wójta gminy Komańcza” , a już w sierpniu osiągnęła sukces zajmując 3 miejsce w Turnieju Piłkarskim z okazji 25 – lecia Gabry Łukowe, skutecznie konkurując tam z ligowymi drużynami B klasy, Godnym podkreślenia jest inicjatywa własna podjęta przez miejscowe dzieci, te zainspirowane zaangażowaniem starszych zawodników, często własnych ojców i braci samodzielnie zorganizowały się trenując piłkę nożną. To działanie zaowocowało powołaniem przy Klubie sekcji piłkarskiej dla najmłodszych (14 członków) i zorganizowaniem przez naszą fundację we współpracy z Gminą Komańcza i GOK Komańcza turnieju piłki nożnej dla najmłodszych o "puchar wójta Gminy Komańcza. Nasi podopieczni zajęli w nim drugie miejsce. Utworzenie Amatorskiego Klubu sportowego "Ramię w Ramię" mocno zintegrowało naszą społeczność. Wystarczy podkreślić przekrój wiekowy naszych zawodników nasz najmłodszy zawodnik ma zaledwie 5 lat zaś najstarszy 62 lata. Mecze sparingowe i treningi gromadzą niejednokrotnie większą część społeczności często aktywując przy tym całe rodziny. Zaangażowanie mieszkańców i radość najmłodszych dodaje nam dodatkowych sił do tworzenia i realizacji kolejnych inicjatyw w tym zakresie.

 11

1111

11111

 

We wrześniu i październiku 2019 r. zrealizowaliśmy inicjatywę Ekonomia Społeczna dla najmłodszych w ramach otrzymanego z POWES grantu.

W wyniku tego działania przeprowadziliśmy konkurs plastyczny dla dzieci ze szkoły w Komańczy oraz Rzepedzi pt. "Ekonomia Społeczna - pracować każdy"

Wystawa prac nastąpiła podczas finałowego biegu  Łemkowyna Ultra Trail, a na  dzieci biorące udział w konkursie czekałą wata cukrowa, popcorn oraz mały upominek w postaci kredek.

Uczestnicy biegu, osoby im towarzyszące oraz organizatorzy wydarzenia mieli okazje zapoznać się z twórczościa dzieci oraz skosztować regionalnych potraw przygotowanych przez naszą Fundację.

 

22222

2222

222222

222

22 

© 2019 MEDIASAN.PL Agencja REKLAMY | Strony www, sklepy internetowe Sanok Krosno Lesko

Please publish modules in offcanvas position.